Primeur: De Landschapsveiling in Midden-Delfland
Agrarische natuurvereniging Vockestaert
organiseert in samenwerking met kenniscentrum Triple E een
landschapsveiling ten bate van de kwaliteit van het landschap in
Midden-Delfland! Tijdens de Midden-Delflanddag op 21 juni komen
diverse landschapselementen ter veiling. Voorbeelden van de
veilingobjecten zijn een authentieke Westlandse druivenserre,
houten landschapshekken en een ligusterhaag. Daarnaast komen
meerdere ludieke agrarische producten onder de veilinghamer. Er
kan worden geboden op een dag met de boer en op het bijwonen van
de geboorte van een kalf. |
De Landschapsveiling is een
aanvullende en nieuwe mogelijkheid om het onderhoud en beheer
van het prachtige landschap door agrariërs zonder staatssteun
te financieren. Het landschap van Midden-Delfland heeft te
midden van de Randstad altijd een unieke ruimte geboden voor
ontspanning en avontuur. De kwaliteit van het landschap van
Midden-Delfland staat echter in toenemende mate onder druk. Deze
ontwikkelingen zijn niet onopgemerkt gebleven bij degenen die de
unieke kwaliteiten van Midden-Delfland een warm hart toedragen.
Tijdens de landschapsveiling van 21 juni aanstaande kan men aan
deze waardering een concrete invulling geven. Naast
particulieren wordt in het kader van de veiling tevens een
beroep gedaan op de maatschappelijke verantwoordelijkheid van de
lokale bedrijven.
Natuurlijk kopen bedrijven en particulieren niet
echt een heg, ze leveren een bijdrage aan het beheer van een
landschapselement waarmee de garantie wordt gegeven dat het
element behouden blijft. Men adopteert als het ware een
landschapselement en krijgt daarvoor een certificaat. Tijdens een
jaarlijkse participantendag worden de kopers op de hoogte gehouden
van de stand van zaken rond het beheer van de elementen. Op deze
manier kan men van het landschap in Midden-Delfland blijven
genieten. De agrariër zorgt in samenwerking met agrarische
natuurvereniging Vockestaert voor een adequate bescherming van het
landschap. De Landschapsveiling is reeds succesvol geweest in de
Ooijpolder, Mergelland en het Goois Natuurreservaat.
De locaties
De landschapsveiling wordt op zaterdag 21 juni om 11.00 uur
geopend op Hoeve Ackerdijk, Rotterdamseweg 223 in Schipluiden.
De veiling wordt om 14.30 vervolgd op de Karperhoeve, Zuidbuurt
5 in Maassluis.
Bron: persbericht 18 juni 2008. |